Adresas P. Vileišio g. 8, LT-39145 Pasvalys. Tel. (8 451) 34 505, faks. (8 451) 34 504. El. paštas pasvaliospec@pasvaliospec.lt

Gruodžio 1 d. 6─9 lav. klasėje vyko netradicinė komunikacinės veiklos pamoka „Išsibarstę žodžiai. Mokiniai kartu su mokytojos Rasos ir padėjėjos Ornelos pagalba ieškojo pažįstamų raidžių ant kilimo, rado namelius kiekvienai raidei, dėliojo žodžius pagal pavyzdį, tuos pačius žodžius barstė naudodami raidžių trafaretus ir miltus, lipdė raides iš modelino. Iš nulipdytų raidžių dėliojo žodžius, skaitė. Pamoka buvo kitokia nei įprastai. Veiklos buvo pateiktos žaidybine forma.

BeFunky collage

Gruodžio 1 d. Pasvalio „Riešuto“ mokykloje I a. padalinio hole 8─10 lav. klasės mokiniams ir jaunuoliams, bei visam kolektyvui mokytoja B. Ladygienė pravedė pamokėlę, kurios metu susipažinome artimiau su Adventu. Sužinojome ir prisiminėme tikrąsias žvakių reikšmes, jų prasmingumą. Aptarėme, kodėl advento vainikas apvalus, kokia jo prasmė, simbolika ir daug kitų iškilusių klausimų. Buvo labai įdomu, įtraukiama, informatyvu ir šilta.

socialinis

Lapkričio 30 dieną, logopedines pratybas lankantys mokiniai dalyvavo popietėje „Kas slepiasi už smiltelės“. Mokiniai tyrinėjo įvairaus dydžio „smilteles“: smėlio grūdelius, ryžių kruopeles, pupeles ir spalvotus karoliukus. Lavino smulkiąją motoriką, kalbinius gebėjimus, komandinio darbo įgūdžius. Induose su skirtingomis „smiltelėmis“ reikėjo rasti užduočių korteles, o paskui iš peties pasidarbuoti: išdėlioti korteles su įvairiais gyviais ir juos pavadinti, atpažinti ir surūšiuoti paveikslėlius (kuriam kuri detalė tinka), priskirti pavadinimų korteles, pagal kurias iš skiemenų dėjo žodžius, skaitė, tyrinėjo iš kelių skiemenų susideda tie žodžiai.

Popietės metu visi aktyviai darbavosi, stengėsi pačiupinėti „smilteles“, rasti kuo daugiau kortelių, padaryti daugiau nei draugai. Mokinių veidus puošė šypsenos.

ingridos

Lapkričio 29 d. paminėjome Tarptautinę draugo dieną Pasvalio sporto mokykloje. Čia iš pradžių kiek nedrąsiai šurmuliavo visų rajono mokyklų mokiniai, susirinkę į tradicinį renginį, organizuojamą rajono socialinių pedagogių. Jų laukė tikra staigmena –  Lietuvos kariuomenės karininkas Renaldas Stuknys vedė draugiškas estafečių varžybas, vaišino karių maistu ir papasakojo apie jų nepaprastą kasdienybę. Vaikai galėjo ne tik  ne tik pamatyti, bet ir palaikyti šaunamuosius ginklus. Draugiškame renginyje dalyvavo ir su kario profesijos ypatumais susipažino ,,Riešuto“ mokyklos mokiniai: Lolita Mickutė, Goda Katkevičiūtė, Tadas Brazauskas ir Rokas Kiznis.

draugiskiausias

Pradinių klasių mokytoja Brigita Macijauskienė 1─2─4 spec. kl. veda Zipio draugų užsiėmimus. Mokiniai užsiėmimų metu mokosi suvokti ir įvardinti savo jausmus ir atpažinti aplinkinių jausmus. Vaikai mokosi ne tik įvardinti, bet ir kalbėti apie savo jausmus, mokosi ieškoti būdų kaip su jais susitvarkyti. Zipis moko vaikus empatijos, kaip susirasti draugų bei drąsina paprašyti pagalbos, drąsiai kreiptis į aplinkinius suaugusius iškilus sunkumams.

zipis

Visą savaitę mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo baudų metimo varžybose. Dalyvavo 40 įvairių klasių mokinių. Buvo metama po 10 kartų iš trijų pažymėtų vietų. 2021-11-25 vyko finalinės varžybos dėl prizinių vietų.

I vieta – Šarūnas Butkus 6 spec. kl.

II vieta – Iveta Mikšionytė  7 spec. kl.

III vieta – Eiviltas Godelis III soc. įg. kl.

krepsinis

Lapkričio 18 d. mokyklos salėje vyko bočios varžybos. Žaidė keturios socialinių įgūdžių klasių komandos.

I vietą iškovojo Deivydo komanda

II vietą užėmė Roko komanda 

III vietoje liko Inesos komanda

Visos trys komandos apdovanotos medaliais.

bocia

Lapkričio 17 d. mokyklos bibliotekoje vyko popietė „Šiaurės šalių  literatūros savaitė“. Dalyvavo 5–6 spec. ir 6–9–10 lav. klasių mokiniai. Mokiniai srautais lankėsi bibliotekoje, darbus tęsė klasėse. Noriai skaitė Toves Jansson knygelių ištraukas apie Trolius Mumius, jų nuotykius. Bibliotekininkė pristatė didžiąją knygą „Troliai Mumiai sausumoje ir jūroje“,  stebėjo bibliotekoje esančią knygų parodą, susipažino su šiaurės šalių rašytojais, spalvino veikėjus, žiūrėjo filmuką „Stebuklinga skrybėlė“.

popietė

Lapkričio 17 d.  mokykloje lankėsi edukatoriai Lina ir Paulius.  Jie vedė labai įdomią, pažintinę, interaktyvią pamoką apie kosmosą. Pamokos metu mokiniai žiūrėjo filmuką apie planetas, dalyvavo kosminio roboto viktorinoje, fotografavosi apsirengę astronauto kostiumais. Pažintinis edukacinis filmas nukėlė vaikus į Saulės sistemą. Jaunieji astronautai susipažino su Saulės sistemos planetomis, patirdami įvairių nuotykių ir netikėtumų! Mokiniams labai patiko Marsietis-robotas. Jis žaismingai bendravo su vaikais, dalinosi savo kosmine patirtimi, skatino pažinti, domėtis, svajoti, kurti, atsakingai elgtis ir rūpintis savo planeta.

BeFunky collage 1

Lapkričio 17 dieną  Pasvalio „Riešuto“ mokykloje I a. padalinio salėje  8-10 lav. klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pažintinėje pamokoje. Mokytoja Simona Kondrotienė supažindino mokinius su muilo atsiradimu, koks yra mitas, kaip senovėje jis atrodė, kokie gali būti šių laikų muilai, kaip jie gaminami. Mokytoja vaikus supažindino su eteriniais aliejais, džiovintomis žolelėmis ir jų panaudojimo būdais. Tyrinėjome, uostėme, lietėme.

muilas

Lapkričio 17 dieną „Kodėlčiukų“ grupėje vyko popietė „Duonelės kelias“. Vaikai žiūrėjo filmuką „Ar jau galima valgyti?“, sužinojo koks ilgas ir sunkus duonos kelias nuo grūdo iki mūsų stalo. Veiklos metu vaikai mokėsi mylėti ir gerbti duoną. Daug kalbėjome apie tradicijas, kaip ankščiau buvo auginama , kepama duona ir kaip šuo laiku. Turėjome progą išsiaiškinti kuo skiriasi ir ką galime pasigaminti iš vienokių ar kitokių grūdų.

duona

Naudingos svetainės