Adresas P. Vileišio g. 8, LT-39145 Pasvalys. Tel. (8 451) 34 505, faks. (8 451) 34 504. El. paštas pasvaliospec@pasvaliospec.lt

Lapkričio 12 d. „Pelėdžiukų“ ir „Vyturių“ grupių vaikai su auklėtojomis bendravo ir darbavosi popietėje „Sveikatos kokteilis“ (projektinė veikla). Prisiminę higienos ir švaros taisykles visi darbavosi iš peties: „konservavo“ vaisius ir daržoves į stiklainius, plovė, skuto, pjaustė... Auklėtoja Jūratė mokė ir aiškino, kaip elektriniu trintuvu galima pasigaminti sveiką vaisių ir daržovių kokteilį, pasidaryti turbo sumuštinius ir arbatą nuo peršalimo, o auklėtoja Aušra su šauniais  pagalbininkais spaudė įvairias sultis, kurias draugiškai aptardami skonius ir spalvas visi ragavo. Draugiškai praleistas laikas! Skanios ir sveikos rudenėlio gėrybės!

 

Spalio 21 dieną mokykloje vyko kvadrato varžybos (projektas „Gyvenk sveikai VII“). Žaidė 4/5/6 spec. klasių mokiniai. Varžėsi dvi komandos: „Mėlynieji“ ir „Pilkieji“. Rezultatu 4: 3 nugalėjo „Mėlynųjų“ komanda. Visi žaidėjai apdovanoti medaliais.

krepsinis

Spalio 24 d. „Nežiniukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniams vyko popietė „Vitaminai – jėga“. Auklėtojos Vilma Šileikienė ir Audronė Krištapavičiūtė popietės metu su ugdytiniais virė daržovių sriubą, kalbėjosi apie daržovių naudą žmogaus
organizmui. Mažieji žaidė žaidimus „Žaisdami mokomės – daržovės“, „Surask mano šešėlį – daržovės“, spalvino paveikslėlius su daržovėmis.

20191106 184759 20191106 184759 20191106 184759

Spalio 17  dieną 7/9/10 lav. klasių mokiniai, kartu su Pasvalio visuomenės sveikatos biuro specialiste Rasa Rutkauskiene gamino užtepėles. Šis užsiėmimas buvo planuotas pagal  sveikatos projektą „Gyvenk sveikai VII-sveikos gyvensenos ugdymas, sveikatos žinių populiarinimas“. Mokiniams specialistė Rasa priminė apie sveiką mitybą ir pamokė pasigaminti trijų rūšių sveikuoliškas užtepėles. Visi dirbo mokyklos virtuvėlėje. Po to buvo smagu susėsti prie bendro stalo, pasišnekučiuoti, atsigerti žolelių arbatos ir paragauti visų rūšių užtepėlių. Ačiū Rasai už bendradarbiavimą.

kolezas

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ vėl pakvietė į Solidarumo bėgimą 2019 „Kartu mes galim daug!“. Šis bėgimas solidarumo su Ukraina išraiška. 2019 m. spalio 9 dieną  Pasvalio „Riešuto“ mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo šiame bėgime. Bėgome rudeniškame Pasvalio Smegduobių parke ir mokyklos kieme. 

begimas

2019 m. rugsėjo mėn. Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai, mokytojai ir auklėtojai prisijungė prie „Sveikatiados iššūkio – nei dienos be mankštos“. Kiekvieną rytą bendrabutyje gyvenantys mokiniai ir auklėtojos darė  (ir visus mokslo metus darys) rytinę mankštą. Pertraukų ir fizinių veiklų metu, padedant mokytojams, mokiniai aktyviai mankštinosi  įvairiose aplinkose. Kad būtų smagiau ir linksmiau mankštintis rinkosi įvairias priemones: gimnastikos kamuolius, šiaurietiško ėjimo lazdas, spalvingą parašiutą, paspirtukus, skareles, ėjimą per kliūtis.

sveikatiada

Kadangi visa mūsų mokykla ypač mėgsta sportuoti ir judėti, palaikydama iniciatyvą kuo daugiau judėti kasdieninėje veikloje stiprinant ir tausojant sveikatą, o kartu ir saugant aplinką, aktyviai prisijungė prie akcijos ,,Europos judumo savaitė 2019“. Pamokų ir laisvalaikio metu čia visą savaitę vyko mokiniams patrauklios, aktyvios, smagios veiklos: kiekvienas rytas bendrabutyje prasidėdavo rytinės mankštos ritmu, vėliau mokiniai mokėsi saugiai važiuoti dviračiais, vyko lenktynės su paspirtukais, estafetės, įvairiausi judrūs žaidimai, šokiai,  išvyka ,,Žingsniuokime kartu“ ir kita sportinė veikla.

kollezass   kollezass

Gegužės 15 d.  III mokymo metų socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai su mokytoja Vilma dalyvavo „Sveikatiados iššūkyje – pieno kokteilis“. Visi kartu prisiminėme ir aptarėme iš ko galime pasigaminti pieno kokteilius, kokią naudą mums duoda pienas bei vaisiai ir uogos. Mokiniai gamino, vėliau ragavo bananų, apelsinų, kivių, braškių, juodųjų serbentų, aviečių, įvairių sulčių, bei ledų kokteilius.

pieno kok

Gegužės 15 d.  mūsų mokyklos mokiniai lankėsi sveikatos biure. Specialistė R. Rutkauskienė vedė pokalbį-pamokėlę apie sveiką gyvenseną „Ar žalingi įpročiai tavo draugai“ ir mokė suteikti pirmąją pagalbą žmogui. Visi vaizdžiai galėjo stebėti kokie būna rūkančio ir nerūkančio žmogaus plaučiai, kaip atrodo kraujagyslės ir širdis, kada žmogui būna padidėjęs cholesterolis, koks riebalų ir raumenų svoris. Mokiniai galėjo atlikti praktinę užduotį – gaivinti žmogų (manekeną).

222

Gegužės 9 d. 8/9/10 lav. klasės mokiniai gamino pieno kokteilį. Receptą vaikai rinkosi patys internete. Šį kokteilį plakėme iš kokosų pieno, pieno, bananų, kivių, vanilinio cukraus. Skonis tikrai buvo puikus. Visi pasigardžiuodami skanavo pačių pasigamintą pieno kokteilį. Sveikatiados iššūkis priimtas, lauksime kitų veiklų.

pieno kokteilis

Gegužės 8 d. Radviliškio sporto arenoje vyko Lietuvos specialiųjų poreikių mokinių sporto šventė „Sportuok linksmai“. Ją organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojai. Šventės dalyviai atliko įvairias estafečių užduotis. Sportininkai buvo apdovanoti medaliais ir komandine padėka.

sportas

Naudingos svetainės