Adresas P. Vileišio g. 8, LT-39145 Pasvalys. Tel. (8 451) 34 505, faks. (8 451) 34 504. El. paštas pasvaliospec@pasvaliospec.lt

Gegužės 31 d. mokykloje tradiciškai buvo minima Pasaulinė diena be tabako. Mokiniai dalyvavo Pasvalio švietimo pagalbos tarnybos psichologių Daivos Čeponienės ir Simonos Stapulionienės vedamuose užsiėmimuose sveikatos išsaugojimo temomis. Pasisėmę žinių, mokiniai ir mokytojai linksmai pašoko mokyklos kieme su šokių mokytoja Rita Ebiene. 

tabakas 

2022-ieji metai minimi kaip Lietuvos krepšinio šimtmečio metai, nes 1922 m. balandžio 23 d. Kaune įvyko pirmosios šalyje oficialios krepšinio varžybos. Šiai datai paminėti skyrėme mūsų mokyklos mokinių krepšinio varžybas. Žaidė trys komandos: „Raudoni“, „Geltoni“ ir „Balti“. Pirmą vietą iškovojo „Baltų“ komanda, antrą – „Raudonų“ komanda, o „Geltoni“ liko treti.

krepsinis

Mūsų mokyklos mokiniai 2022 m. sausio - vasario mėn. noriai dalyvavo „Sveikatiados“  konkurse „Mano mėgstamiausias užkandis“. 6-9 lav. kl. mokiniai gamino vėrinukus iš virtų morkų ir burokėlių, bei vaisių salotas iš bananų, mandarinų ir mangų. I-II soc. įg. ugd. klasės mokiniai virė ryžių košę, ją gardino įvairiais vaisiais, puošė obuolio skiltelėmis. 1-3-5 lav. klasės mokiniai gamino viso grūdo dalių avižinę košę. Ją gardino bananais, obuoliais, kriaušėmis ir cinamonu. III soc. įg. ugd. klasės mokiniai su įvairiais prieskoniais ir vitaminingomis daržovėmis ruošė užkandį „Įdarytos krabų lazdelės“. 1-2-4 spec.kl. mokiniai vėrė vaisių vėrinukus iš bananų, obuolių ir vynuogių.

vaisiai4vaisiai4

Spalio 28 d. 1─3─5 lav. klasės mokiniai dalyvavo pamokėlėje „Vaistažolės-sveikata“. Visi žiūrėjo mokomąjį filmuką apie vaistažoles ir jų naudą, mokėsi pažinti vaistinguosius augalus plakate, sužinojo jų pavadinimus, ragavo įvairių vaistažolių arbatą paskanintą medumi ir išrinko pačią skaniausią.

arbata

Spalio 12 d.  ,,Vyturių“ ir ,,Bildukų“ grupių mokiniai su auklėtojomis Aušra, Jolanta ir visuomenės sveikatos specialiste Rasa R., dalyvavo išvykoje – sportinėje popietėje: ,,Fizinė veikla – streso valdymas ir emocijų gerinimas“. Išvykos metu R. Rutkauskienė kalbėjosi su dalyviais apie tai, kaip buvimas gamtoje gerina sveikatą. Gerą savijautą suteikia grynas oras, spalvų įvairovė, aktyvi fizinė veikla. Mokiniai rungtyniavo, mėtydami konkorėžius, nešė spalvotus lapus, kad pastatytų kuo aukštesnę pilį, sportavo ant treniruoklių. Geriausiai rungtis atlikę mokiniai bus apdovanoti prizais iš Pasvalio raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Visi kiti gaus po paguodos prizą.

popiete

Rugsėjo 23 d.mokykloje organizavome Solidarumo bėgimą. 8 - asis Solidarumo bėgimas skirtas vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti bei žaidimų aikštelėms okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti.

begimas

 

Rugsėjo 22 dieną 6-9 lav. klasių mokiniai būrelio "Samčio burtai" metu spaudė obuolių, morkų ir apelsinų sultis. Vitaminai - jėga!

BeFunky collage

2021 m. gegužės mėnesį Pasvalio „Riešuto“ mokyklos 5-8-10 lav. klasės mokiniai, kartu su mokytoja Rasa, dalyvavo „Užkandžių fiestoje“. Prisiminė sveikos mitybos piramidę, kalbėjo apie tai, kas yra sveiki užkandžiai. Po to visi valgė vaisius-obuolius, apelsinus, vynuoges, bei javainius ir lęšių trapučius. Į „Užkandžių fiestą“ įsijungė ir I- II-III m. m. socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai vadovaujami mokytojos Vidos. Jie gamino ir skanavo vaisių ir uogų žėlė „Pavasaris“.

sveikatiada

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais, kovo mėnesį, mokykloje vyksta intensyvus prevencinis darbas prieš patyčias. Šiemet visose klasėse, grupėse su mokiniais buvo kalbama apie pagarbaus, tolerantiško elgesio su bendraamžiais ir suaugusiais svarbą. Dominavo draugystės tema. Kontaktinių ir nuotolinių klasių bei grupių valandėlių, SEU užsiėmimų, integruotų pamokų metu vaikai mokėsi įvairiausių svarbių gyvenimiškų įgūdžių diskutuodami, kalbėdamiesi, atlikdami pratybas, vaidindami, aiškindamiesi situacijas, žiūrėdami filmukus. Mokėsi, kaip rodyti kitiems draugiškumo ženklus, būti maloniais, dėmesingais, padėti bėdoje, patirti dalinimosi džiaugsmą, draugauti, valdyti pyktį, konstruktyviai spręsti kylančius konfliktus ir t.t.

Siekiant pabrėžti temos aktualumą, mokykloje renginiai, inicijuojami, organizuojami vietos pedagogų, pagalbos specialistų, o taip pat - partnerių: akcija ,,Gražių žodžių medis“, kurios metu visi mokiniai, organizuojami klasių vadovų ir grupių auklėtojų, ant popierinių beržo lapų rašė gražiausius sugalvotus žodžius ir jais papuošė mokyklos foje stovintį medį. Iniciatorės – logopedė Ingrida Mainionytė ir socialinė pedagogė Ramūnė Kurmilavičienė; integruota informacinių technologijų ir kibernetinių patyčių pamoka ,,Elektroninės patyčios. Ką daryti?“ 5 spec. klasės mokiniams. Vedė IT mokytoja Violeta Lazickienė ir socialinė pedagogė Ramūnė Kurmilavičienė; nuotolinė klasės valandėlė ,,Draugystės kelias“ (ZOOM) visų specialiųjų, socialinių įgūdžių ugdymo klasių bei 5/9/10 lavinamosios klasės mokiniams. Vedė Pasvalio r. ŠPT Pedagoginio psichologinio skyriaus specialistės Simona Stapulionienė ir Živilė Vaidžiūnienė; nuotolinė klasės valandėlė vyresniųjų specialiųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių bei 5/9/10 lavinamosios klasės mokiniams ,,Bendravimo internete kultūra ir patyčių prevencija“ (ZOOM). Vedė bendruomenės pareigūnė Jurgita Packevičienė; SEU užsiėmimai aktualiomis mėnesio temomis 1 kartą per savait: ,,Obuolio draugai“ (5 spec. kl. – 1k./sav.), ,,Kimochis“ (1/3/4 spec. kl. – 3 k/sav.), užsiėmimai 2/4 lav. kl. -1 k/sav.

patyčios

2021 m. vasario mėnesį Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai dalyvavo iššūkyje „Pietų kovos“. Mokiniai su mokytojomis Vida R. ir Virginija B. kalbėjo apie pietų naudą sveikatai ir mokėsi pagaminti sveikatai naudingus patiekalus.

maistas

Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai kiekvieną rytą mokykloje valgo sveikus pusryčius. Tai tampa geru įpročiu. Todėl ir būdami namuose nepamiršta sveikai papusryčiauti, nes žino – „Pusryčiai madinga!“

pusriciaia pusriciaia