Adresas P. Vileišio g. 8, LT-39145 Pasvalys. Tel. (8 451) 34 505, faks. (8 451) 34 504. El. paštas pasvaliospec@pasvaliospec.lt

Gegužės 15 d.  III mokymo metų socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai su mokytoja Vilma dalyvavo „Sveikatiados iššūkyje – pieno kokteilis“. Visi kartu prisiminėme ir aptarėme iš ko galime pasigaminti pieno kokteilius, kokią naudą mums duoda pienas bei vaisiai ir uogos. Mokiniai gamino, vėliau ragavo bananų, apelsinų, kivių, braškių, juodųjų serbentų, aviečių, įvairių sulčių, bei ledų kokteilius.

pieno kok

Gegužės 15 d.  mūsų mokyklos mokiniai lankėsi sveikatos biure. Specialistė R. Rutkauskienė vedė pokalbį-pamokėlę apie sveiką gyvenseną „Ar žalingi įpročiai tavo draugai“ ir mokė suteikti pirmąją pagalbą žmogui. Visi vaizdžiai galėjo stebėti kokie būna rūkančio ir nerūkančio žmogaus plaučiai, kaip atrodo kraujagyslės ir širdis, kada žmogui būna padidėjęs cholesterolis, koks riebalų ir raumenų svoris. Mokiniai galėjo atlikti praktinę užduotį – gaivinti žmogų (manekeną).

222

Gegužės 9 d. 8/9/10 lav. klasės mokiniai gamino pieno kokteilį. Receptą vaikai rinkosi patys internete. Šį kokteilį plakėme iš kokosų pieno, pieno, bananų, kivių, vanilinio cukraus. Skonis tikrai buvo puikus. Visi pasigardžiuodami skanavo pačių pasigamintą pieno kokteilį. Sveikatiados iššūkis priimtas, lauksime kitų veiklų.

pieno kokteilis

Gegužės 8 d. Radviliškio sporto arenoje vyko Lietuvos specialiųjų poreikių mokinių sporto šventė „Sportuok linksmai“. Ją organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojai. Šventės dalyviai atliko įvairias estafečių užduotis. Sportininkai buvo apdovanoti medaliais ir komandine padėka.

sportas

Buities darbų pamokų metu vaikai su mokytojomis kalbėjo apie vandens naudą žmogui, gamtai. Vaikai sužinojo, jog vandenį būtina gerti tam, kad būtų sveiki, stiprūs, žvalūs. Mokiniai prisiminė, kokios yra vandens būsenos, kokie yra pagrindiniai vandens teršėjai, kaip reikia taupyti vandenį. Išsiaiškinome kiek vandens per dieną reikia išgerti vaikui ir kaip galima vandenį pagardinti. 2019-04-16 dieną ilgosios pertraukos metu visi mokyklos mokiniai ir mokytojai galėjo paskanauti vandens su citrina, apelsinu, šilauogėmis, avietėmis, spanguolėmis, agurkais, mėtų lapeliais. Nusprendėme, kad vandenį gerti skanu ir sveika.

  SAM 5987  SAM 5987  SAM 5987

SAM 5987  SAM 5987  SAM 5987

Balandžio 15 d.vyko Velykinis krepšinio 3x3 čempionatas. Buvo labai gražus oras, todėl varžybos vyko lauke. Žaidė trys komandos po keturis dalyvius (vienas atsarginis) iš įvairių klasių. Visi žaidėjai buvo apdovanoti medaliais.

I vieta – „Kaimo policija“ 47 taškai

II vieta – „Lemtingas posūkis“ 8 taškai

III vieta – „Raudonieji vilkai“  5 taškai

SAM 5978 SAM 5978 SAM 5978

SAM 5978 SAM 5978 SAM 5978

Kovo 28 d. mokyklos salėje vyko draugiškos bočios varžybos. Žaidė keturios komandos po 4 žaidėjus. Tarpusavyje varžėsi 5 spec. klasės , 8/9/10 lav. kl., 10 spec. kl. mokinių ir mokytojų komandos. Daugiausiai taškų surinko mokytojų komanda, tačiau savo medalius draugiškai padovanojo mokiniams.   

  I vieta – 8/9/10 lavinamosios klasės mokiniai

  II vieta – 10 specialiosios klasės mokiniai

  III vieta – 5 specialiosios klasės mokiniai     

bocia

Fizinis aktyvumas – nauda sveikatai ir smagi pramoga. O ypač smagu sportuoti būryje gerų draugų. Kovo 28 d. 10 lavinamosios kl. I, II socialinių įgūdžių klasių mokiniai buvo pakviesti į „Linksmųjų estafečių“ varžybas. Jų metu vyko įvairios linksmos rungtys: vaikai nešė tarp kojų kamuolį, lindo pro lankus, bėgo su popieriaus lapais, šokinėjo su maišais. Renginio metu visus lydėjo puiki nuotaika, azartas. Komandinės varžybos vaikams suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ugdė jų ištvermę, skatino veikti drauge, įrodė, kad tik vienybėje – galybė. Pralaimėjusių nebuvo. Kaip įprasta tokio pobūdžio varžybose – nugalėjo draugystė. Dalyviai buvo apdovanoti medaliais. Vaikų sporto šventė suteikė džiugių akimirkų dalyviams, kartu leido pajausti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą. Mes tikime, kad vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina norą sportuoti, ugdo bendruomeniškumą.

estafete

svveikata

Programą rasite čia

Naudingos svetainės