Pasvalio SM
Namai


Mes
Apie mus
Galerija  
Aprūpinimas  
Mokytojai  
Lėšos  
Dokumentai

                                                  

                                                           Mieli tėveliai, globėjai,

 

              Maloniai kviečiame  apsilankyti ir susipažinti su mūsų mokyklos veikla. Mokykloje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, mokytojai, auklėtojai, labai darbštus aptarnaujantis personalas.  Mokiniai,  turintys  didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymo(si)  poreikių, į mokyklą priimami nuo 1 iki 10 klasės,  baigę 10-tą  klasę mokiniai gali mokytis ir toliau  pagal socialinių įgūdžių programą. Atsižvelgdami į tėvų, globėjų  pageidavimus, suteikiame mokiniams bendrabutį. Pagal poreikį mokiniai vežiojami. Mokiniams teikiamos socialinio pedagogo,  logopedo, gydomosios kūno kultūros, psichologo ir psichologo asistento, bendrosios praktikos slaugytojos, masažisto paslaugos.  Bendrabutyje mokiniai gyvena nuo pirmadienio iki penktadienio. Mokykloje teikiamos socialinės globos paslaugos.  Mokiniai, gyvenantys bendrabutyje,  maitinami  keturis kartus, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Organizuojame įvairius renginius, dalyvaujame respublikiniuose renginiuose, projektuose, sporto varžybose. Daug dėmesio skiriama profesiniam veiklinimui, bendradarbiaujame su kitomis mokyklomis, dalinamės patirtimi. Mokiniai vyksta į įstaigas susipažinti su įvairiomis profesijomis. Siūloma įvairi neformaliojo ugdymo veikla. Mokykloje  įrengti žaidimų kambariai, relaksacijos kabinetas, gydomosios kūno kultūros salė. Sporto salėje daug sportinių treniruoklių, kamuolių, stalo tenisas, smiginis.  Mokykloje mokiniai neturi kada nuobodžiauti. Maloniai kviečiame apsilankyti mūsų mokykloje.

                                                                                                                                                           Mokyklos direktorė

 
Mokyklos bendruomenės, tėvelių, globėjų ir mokyklos svečių dėmesiui

Siekiant užtikrinti mokyklos bendruomenės saugumą, mokykloje

yra įrengtos vaizdo kameros. Visa mokyklos bendruomenė ir svečiai

filmuojami.
 
 
 

 

Priimami prašymai ir pradedama mokinių registracija į 1 -10 spec. klases ir 1 -10 lav. klases, taip pat į socialinių įgūdžių ugdymo klasę.

Visi norintys mokytis mūsų mokykloje laukiami kasdien nuo 8.00 iki 16.00 val.

Telefonas detalesnei informacijai 8 451 34 505

 
 
 

Kelionė „Jūros pakrantės ošimas“ Palanga – Klaipėda, apsilankymas delfinariume

 

           Vykdant Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2017 m. projekto „Gyvenk sveikai V“ numatytas veiklas, 2017 m. gegužės 25 dieną 16 Pasvalio specialiosios mokyklos mokinių kartu su pedagogėmis Loreta Petrauskiene, Rita Vaikšnoriene ir Virginija Tervydiene lankėsi Lietuvos pajūryje. Pirmiausia mokinių širdeles džiugino septyni Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo delfinai ir jų treneriai. Aplankėme Kretingos muziejų ir gėrėjomės jame centriniuose rūmuose esančia ekspozicija. Pro langus džiaugėmės parko vaizdais. Neišdildomą įspūdį mokiniams paliko žiemos sodas,  kurio baseine auga vandens lelijos ir viksvuolės, tarp kurių plaukioja ryškiaspalviai japoniški karpiai. Prie vandens kaskados  mokiniai atidžiai stebėjo vėžliukus. Kelionės pabaigoje aplankėme Palangą, Baltijos jūrą, prie kurios mokiniai krykštaudami džiaugėsi jūros bangomis. Su viltimi mokiniai stebėjo besileidžiančią saulę, kad čia vėl kada nors sugrįžtų....

                                                                                                                                                 Mokiniai ir mokytojai

 

Kelionė „Jūros pakrantės ošimas“ Palanga – Klaipėda, apsilankymas delfinariume
Kelionė „Jūros pakrantės ošimas“ Palanga – Klaipėda, apsilankymas delfinariume
 

Raubonių mini ZOO sode

 

                 Gegužės 24 d. 1-4-5-9-10 lav. kl.  ir II – III m.m. soc. įgūdžių ugd. kl. mokiniai su savo mokytojomis išvyko į netradicinę – pažintinę pamoką Raubonių mini ZOO sode. Susipažinome su naujais sodo gyventojais, jų gyvenimo sąlygomis. Nepamiršome  aplankyti ir jau pažįstamų gyvūnų ir paukščių. Smagiai pažaidėme ant batuto. Kupini gerų emocijų sugrįžome į mokyklą.

                                                                   Mokytojos Virginija Tervydienė, Vida Rutienė

Raubonių mini ZOO sode
 

Judrioji diena

                  Gegužės 24 d. vyresniųjų klasių mokiniai kartu su Pasvalio rajono visuomenės sveikatos biuro specialiste Rasa Rutkauskiene ir socialine pedagoge Loreta Petrauskiene mokėsi šiaurietiško ėjimo lazdomis technikos. Rasa mokiniams trumpai paaiškino, kad šiaurietiškas ėjimas lazdomis – tai judesiai panašūs į paprasto greito ėjimo metu daromus judesius, kai rankos, kojos, klubai ir visas kūnas juda ritmiškai. Bandydami šiaurietiško ėjimo techniką, aplankėme Pasvalio miesto smegduobių parką, apžvelgėme  Svalios pakrantę.

                                                                                                                                             Socialinė pedagogė Loreta

Judrioji diena
 

RAJONINIS DAILYRAŠČIO KONKURSAS „SVEIKA, VASARA

                        Mokykla dalyvavo rajoniniame dailyraščio konkurse „Sveika, vasara!”. I etapas vyko mokykloje. Specialiųjų klasių mokiniai rašė dailiojo rašto darbus ranka, rašytinėmis raidėmis rašaliniu mėlynu parkeriu. Darbus buvo galima iliustruoti. Dalyvauti II etape mokykla atrinko keturis mokinius, kurie gražiausiai parašė dailyraštį savo amžiaus grupėje. 3 spec. kl. mokinei Karolinai Ramanauskaitei padėjo mokytoja B. Macijauskienė, 6 spec. kl. mokiniui – logopedė S. Maračinskienė, 7 spec. kl. mokiniui Tomui Kairiui – R. Vaikšnorienė, 8 spec. kl. mokinei Godai Katkevičiūtei – V. Tervydienė. Visi šie darbai keliavo į II etapą, kuriame vertinimo komisija išrinko gražiausius darbus. Septintų – aštuntų klasių mokinių tarpe mūsų mokyklos 8 spec. klasės mokinė Goda Katkevičiūtė užėmė trečią vietą.

                                                   

                                                                                                                 S. Maračinskienė, R. Vaikšnorienė

RAJONINIS DAILYRAŠČIO KONKURSAS „SVEIKA, VASARA!”
 

Ekskursija į Šiaulius ir Naisius

 

2017-05-23 dieną 6/7/8 lav., 5/6/8 spec. ir 9/10 spec. klasių mokiniai išvyko į ekskursiją. Šiauliuose aplankėme dviračių, fotografijos, radijo ir televizijos bei katinų muziejus. Saulės laikrodžio aikštėje apžiūrėjome auksinio berniuko skulptūrą „Šaulys“ ir prie Talšos ežero esančią metalinę lapę. Naisiuose aplankėme Saulės aikštę, Karališkųjų žalčių šeimyną, Alkos kalną, Baltų areną, žolynų muziejų, Baltų dievų skulptūras. Grįždami namo užsukome į Pakruojo dvarą, pasivaikščiojome po dvaro teritoriją, pasigrožėjome senoviniais pastatais.

Ekskursija į Šiaulius ir Naisius
 

Iškylos diena

        Pavalgę priešpiečius visi mokyklos mokiniai, mokytojai ir mokytojų padėjėjai iškeliavo į Smegduobių parką, kur praleido kelias valandas puikaus laiko. Žaidė įvairius mokytojų pasiūlytus žaidimus, estafetes. Piešė su kreidutėmis ant asfalto. Lenktyniavo smiginio varžybose. Vėžinosi su paspirtukais. Vyresnieji dalyvavo orientacinėse varžybose. Žaidė žaidimus su parašiutu. Išbandė Smegduobių parke esančias karstykles, sūpynes. Po aktyvaus poilsio visi laimingi grįžo į mokyklą. Socialinio globos padalinio mokiniai, mokytojai, mokytojų padėjėjos, socialiniai darbuotojai, taip pat prisijungė prie visoje mokykloje organizuojamos „Iškylos dienos“. Kas pėsčiomis, o kas važiuodami autobusu sėkmingai pasiekė savo kelionės tikslą – parką prie Svalios upelio. Atvykus drąsesni mokiniai pirmiausiai išbandė žaidimų aikštelėje esančias sūpynes, treniruoklius, o kiti smalsiai apžiūrinėjo aplinką ir aktyviai reiškė emocijas. Nuotaiką visiems pakėlė gamtoje suorganizuoti žaidimai su parašiutu, balionais. Iškylos metu vaikai patyrė gerų emocijų, buvo aktyvūs, smalsūs.

                                                                                                                             Organizatoriai

Iškylos diena
 

Konferencija „Mūsų darbeliai-mūsų darbai“

           2017-05-18 dvi mūsų mokyklos komandos dalyvavo rajoninėje SUP mokinių ir pagalbos mokiniui specialistų metodinėje-praktinėje konferencijoje „Mūsų darbeliai-mūsų darbai“. Pirmoji komanda – Inesa Lašinskaitė ir mokytoja Rasa Gailiūnienė pristatė vaizdo pranešimą „Nuo daigelio iki dovanos“ (projekto veikloje dar dalyvavo mokytojos Vida Rutienė ir Virginija Tervydienė su savo mokiniais), antroji komanda – Aistis Kišūnas, Karolina Ramanauskaitė, mokytoja Brigita Macijauskienė ir socialinė pedagogė Loreta Petrauskienė pristatė pranešimą „Gėlių pievos“ (projekto veikloje dar dalyvavo psichologė Simona Stapulionienė ir logopedė Sandra Maračinskienė). Konferencijoje buvo pristatyta vienuolika pranešimų.

 

Konferencija „Mūsų darbeliai-mūsų darbai“
 

Susitikimas Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje

                    Gegužės 17 d. 16 mūsų mokyklos vyresniųjų ir socialinių įgūdžių klasių mokinių išvyko kartu su socialine pedagoge Loreta, psichologe Simona ir logopede Sandra į Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklą. Ten mus labai šiltai priėmė socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė, kuri vedė sveikatos renginį „Gyvenimo spalvos“. Draugiškai atlikus komandines užduotis mus pasveikino mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė, kuri aprodė visą mokyklą. Pasigrožėję mokyklos aplinka, sustojome gestų kalbos kabinete, kuriame Panevėžio kurčiųjų kultūros centro vadovas gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas mūsų mokinius supažindino su kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų kalba – gestais ir išmokė lietuvišką pirštų abėcėlę, pagal kurią visi mokiniai išmoko parodyti savo vardą. Tada keliavome į kino centrą Forum Cinemas Babilonas, kur žiūrėjome animacinį šeimos filmą „Svajoklis budis“.

 

                                                                                                                                            Organizatoriai

Susitikimas Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje
 

Projektas „Žydinti palangė“

             Dalyvaudami projekte „ Žydinti palangė“, 5/6/8 spec. klasės mokiniai su mokytojos Virginijos Bručienės pagalba,  sužinojo apie pagrindinius augalų dauginimo būdus, papildė jau turimas žinias apie vienmetes ir daugiametes gėles, jų pavadinimus, mokėsi puošti gyvenamąją aplinką dekoratyviniais augalais, jais grožėtis, prižiūrėti. Sužinojo, kad labai gražią, mūsų senolių mėgstamą gėlę – pelargoniją, reikia dauginti stiebo auginiais. 9-10 spec. klasės mokiniai ir klasės vadovė Diana Vegienė   ruošė Mamytėms dovanėles. Pasodino į vazonėlius po tulpę. Gėlytes laistė, pureno žemę, kalbėjo apie jų priežiūrą. Prieš Motinos dieną gamino atvirukus su tulpėmis, rinko pačius nuoširdžiausius žodžius savo Mamytėms. Vazonėlius su tulpėmis įrišo į puošnų popierių, papuošė kaspinėliais ir iš visos širdies pasveikino savo brangiausias Mamas. Mokytoja R. Vaikšnorienė su 7 spec. klasės mokiniais skaitė dviejų dalių anglų pasaką „Tulpių lysvė“ ir Vytautės Žilinskaitės trijų dalių pasakojimą „Kaktuso paslaptis“. Pasakas nagrinėjo klausimų pagalba, mokėsi sekti, kaip jas sekė fėjos. IT pagalba susipažino su tulpių įvairove, su kaktusais ir jų nuostabiais žiedais. Kiekvienas mokinys nupiešė po kaktusą. Klasę mokiniai papuošė kaktusų piešiniais. Socialinio globos padalinio 3-9 lav. klasių ir I –III m.m. socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai bei jų mokytojos Loreta ir Ligita taip pat prisijungė prie šio gražaus projekto. Veiklos metu mokiniai galėjo ne tik tyrinėti žemės savybes, sėklytes, bet ir jas sėti. Pasėjus sėklytes ir jas paliejus, prasidėjo laukimas ir kasdieninis rūpinimasis. Po savaitės, išdygus gėlės daigeliams, kartu su suaugusiais, mokiniai mokėsi sodinti gėlės į atskirus indelius, daigyklas. Mokiniams patiko veikla, vyravo pakili ir darbinga nuotaika. Draugystė su gėlėmis atskleidžia gražiausias mūsų  vaikų savybes: skatina atsakingumą,  smalsumą ir domėjimąsi aplinka.

Projektas „Žydinti palangė“
 

Kūrybiškumo ugdymas marmuruojant

              Pradinės specialiosios klasės ir I mokymo metų socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai ir mokytojos pareiškė norą susipažinti su dar nežinoma dailės technika – marmuravimu. Jiems į pagalbą atskubėjo 9/10 specialiosios klasės mokiniai. Gegužės 16 dieną vyko dvi integruotos dailės pamokos „Kūrybiškumo ugdymas marmuruojant“. Dviejų klasių mokiniai ir mokytojos susipažino su priemonėmis reikalingomis šiai technikai, klausėsi pasakojimo apie marmuravimo atsiradimą, stebėjo, kaip dirba vyresnieji draugai ir mokytojos, o paskui patys ėmėsi darbo. Vieniems mokiniams buvo reikalinga individuali pagalba, kiti su užduotimi susidorojo savarankiškai. Visiems buvo smagu ne tik patiems kurti, bet ir stebėti, kaip tai daro draugai. Kiekvienas darbelis gavosi originalus ir nepakartojamas, o mokiniai žavėjosi jais. Pradinės specialiosios klasės mokiniai iš paruošto marmuruoto popieriaus gamins atvirukus ir rašys sveikinimus savo tėveliams, o I mokymo metų socialinių įgūdžių ugdymo klasės jaunuoliai gamins paveikslus buto interjerui.

                                                                                                       Dailės mokytoja Alf. Sribikienė

Kūrybiškumo ugdymas marmuruojant
 

Konferencija „Kai tu šalia...“

        2017-05-15 Sandra Maračinskienė, Rasa Gailiūnienė, Elvyra Labakojienė, Gabija Labakojytė dalyvavo respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Kai tu šalia...“, kuri vyko Joniškio rajono švietimo centre. Konferencijoje dalyvavo pedagogai, psichologai, socialiniai pedagogai iš įvairių Lietuvos mokyklų (Vilniaus, Šiaulių, Pakruojo, Plungės, Joniškio). Pranešimų metu buvo kalbama apie šeimos svarbą mokinių gyvenime, tėvų vaidmenį ir įtaką vaiko raidai, apie mokyklos ir tėvų bendradarbiavimą. Mes pristatėme vaizdo pranešimą „Gaminame kartu“. Nuoširdžiai dėkojame Gabijos mamytei už aktyvų dalyvavimą klasės, mokyklos bendruomenės gyvenime ir konferencijoje.

                                                                                                                       Mokytoja Rasa Gailiūnienė

Konferencija „Kai tu šalia...“
 

 

Viešnagė pas dailininką Jurę Baliūną

 

          Kiek apniukusią gegužės 15 dienos popietę „Spalviukų“ būrelio nariai su kitais, dailę mėgstančiais mokiniais, išvyko į susitikimą su dailininku Jure Baliūnu. Nuvykus į privačių namų kvartalą, mus pasitiko dailininkas ir pakvietė į savo dailės galeriją. Jaukiai įsitaisę, pavaišinti skaniais saldainiais, klausėmės menininko pasakojimo apie kūrybą, muziką, sveiką gyvenimo būdą. Smalsiai apžiūrinėjome dailininko paveikslų albumus ir paveikslus. Mus stebino paveikslų gausa, spalvų žaismas ir nuotaikų perteikimas juose. Domėjomės, kaip kuriami paveikslai, kiek laiko užtrunka juos sukurti, kiek paveikslų jau sukurta. Dailininkas pastebėjo, kad jau yra sukūręs apie 2000 paveikslų, parodose dalyvauja nuo 1982 metų, yra surengęs personalines parodas Pasvalyje, Pakruojyje, Panevėžyje, Jonavoje, Kėdainiuose. Po to dailininkas parodė mums dirbtuves, kuriose „gimsta“ paveikslai. Supažindino su dažais, rėmeliais, kitomis priemonėmis, reikalingomis paveikslų kūrimui. O išsiskiriant palinkėjo išbandyti naują techniką ir pasiūlė draugauti internetinėje Facebook paskyroje. Keliaudami į mokyklą užsukome į Svalios pakrantės parką. Vieni supomės, kiti išbandėme treniruoklius. Grįžome su naujomis idėjomis ir troškimu kurti dar įdomesnius piešinius.   

                                                                           Mokytojos R. Vaikšnorienė ir Alf. Sribikienė

Viešnagė pas dailininką Jurę Baliūną

Viešnagė pas dailininką Jurę Baliūną

 

 

Mandalų piešimas

 

           Gegužės 12 dieną Marijos mama Gendrutė Karitonienė atvyko pamokyti II,III mokymo metų socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokinius mandalų piešimo ant drobės meno. Ji supažindino vaikus su reikalingomis priemonėmis, įrankiais, medžiagomis. Mokė brėžti tam tikroje vietoje apskritimą, kvadratą ir kitas geometrines figūras. Pasakojo apie spalvas. Pristatė savo darbus ant drobės. Mokiniams labai patiko darbai, sudomino technika. Visi nutarėme, kad tai išbandysime.

                                                                                                            Mokytoja Vida Rutienė

Mandalų piešimas
 

Vaikystės diena

         2017-05-12 mokykloje vyko tėvų susirinkimas, atvirų durų diena ir šventė „Vaikystės diena“. Dalyvavo gausus būrys mamyčių, tėvelių, globėjų, senelių, broliukų ir sesučių. Atvyko būsimi mūsų mokyklos mokiniai ir jų tėveliai. Visus pasveikino mokyklos direktorė Gintė Januškevičienė. Tėveliai kartu su psichologe S. Stapulioniene ir logopede S. Maračinskiene mokėsi bendrauti žaisdami. Vėliau visiems svečiams koncertavo mokiniai, vadovaujami mokytojos G. Bagdonavičiūtės, taip pat  mokytojos R. Gailiūnienės vadovaujami jaunieji aktoriukai parodė spektaklį „Voro vestuvės“.  Po spektaklio tėveliai susipažino su mokykloje vykdomomis veiklomis. Stebėjo piešimą rankomis, marmuravimą, atvirukų gaminimą, žvakių liejimą, lipdymą iš molio, darbelius iš faneros, užsiėmimus su 3D ir Smart stalu, blynų kepimą ir sportines veiklas. Pasigrožėjo mokinių darbų parodėle. Aptarimas vyko mokyklos valgykloje prie puodelio arbatos. Labai džiaugiamės tokiu tėvelių aktyvumu ir nuoširdžiu bendravimu.  

                                                                                                                                 Mokytoja Diana Vegienė

Vaikystės diena
 

Teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka“

          2017-05-10 mūsų teatro grupė „Šaltinis“ dalyvavo tarptautiniame teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka“. Šiame festivalyje dalyvavo devynios teatro trupės iš Panevėžio, Molėtų, Kėdainių, Utenos, Tauragės, Ukmergės ir Rygos. Mes parodėme spektaklį „Voro vestuvės“. Pagrindinę rolę atliko Marius Mikšys. Mokiniai ne tik patys gerai pasirodė, bet ir žiūrėjo kaip vaidina jų bendraamžiai vaikai. Pasisėmę idėjų ir gerų emocijų grįžome į mokyklą.

                                                                                                                                       Mokytoja Rasa Gailiūnienė

Teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka“
 

Akimirkos iš "Darom 2017"
Akimirkos iš "Darom 2017"
 

Susitikimas „Gerumo pyragas“ su Pasvalio P. Vileišio gimnazijos gimnazistais ir pyrago kepimas

            2017 m. balandžio pabaigoje sulaukėme svečių iš Pasvalio P. Vileišio gimnazijos 2d klasės mokinių ir auklėtojos Simonos Stapulionienės. Kartu su gimnazistais kepėme obuolių pyragą, žaidėme žaidimus, kalbėjomės, juokavome. Visiems mokiniams patiko susirasti naujų draugų, kartu prie puodelio arbatos ir gardaus pyrago gabaliuko pasidalinti susitikimo įspūdžiais.            

                                                                      Socialinė pedagogė Loreta.

Susitikimas „Gerumo pyragas“ su Pasvalio P. Vileišio gimnazijos gimnazistais ir pyrago kepimas
 

Džiaugiamės savo sėkme

        Šilutės r. Švėkšnos „Saulės“ gimnazija organizavo respublikinį knygų skirtukų konkursą „Piliakalnių legendos“. Jame dalyvavo trys „Spalviukų“ būrelio nariai. Padėkomis apdovanoti 7 spec. klasės mokinys Modestas Vieržbickas, 10 spec. klasės mokinys Modestas Sakalaukas ir II m. m. socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokinys Eimantas Šidlauskas. Padėką gavo mokyklos bendruomenė už nuoširdų bendradarbiavimą ir iniciatyvumą bei dailės mokytoja už kūrybiškumą ir menines idėjas.

                                                                               Dailės mokytoja Alfonsa Sribikienė

Skirtukų konkursas
 

Velykinės krepšinio varžybos 2017-04-25

          Septintokai  labai norėjo išbandyti savo jėgas žaisdami krepšinį. Kapitonai Gražvydas ir Robertas  išsirinko savo komandas. Berniukai žaidė 3x3. Buvo du kėliniai po 10 minučių. Vienas metimas – vienas taškas. Teisėjavo mokytojai: Klaudijus Ulskis ir Diana Vegienė.

                 I vietą laimėjo  Gražvydas Kiburys, Renaldas ir Regimantas Čirikai (16 taškų)

                 II vietą užėmė  Robertas Gudonis, Tomas  Kairys, Tomas Rimeikis  (10 taškų)

                    Rezultatyviausias buvo Gražvydas,  įmetęs  14 taškų.

                                  Abiejų komandų žaidėjai apdovanoti  medaliais ir padėkomis.

Velykinės krepšinio varžybos 2017-04-25
 

Parodų lankymo popietė

         Gražią pirmadienio popietę „Spalviukų“ būrelio nariai kartu su kitais menui neabejingais mokiniais ir mokytojomis išsirengė aplankyti mieste veikiančių parodų. Pirmiausia apsilankėme Krašto muziejuje eksponuojamoje buvusios mūsų mokyklos mokytojos Genovaitės Bružienės, skutinėtų Velykinių margučių parodoje. Mus domino ir stebino įmantriai išskutinėtų margučių gausa, nes parodoje eksponuojama apie pusantro šimto margučių. Žavėjo ornamentų grožis, savitumas ir originalumas. Po to keliavome į M. Katiliškio viešąją biblioteką. Joje mus nustebino parodų gausa. Susipažinome su pasvaliečio dailininko Arvydo Gudo darbais. Domėjomės paroda „Nuo Tėviškės iki grįžtančių pavasario balsų“, kuri skirta poeto B. Brazdžionio 110 gimimo metinių paminėjimui, apžiūrėjome Tomo Šaulio piešinius. O labiausiai visus sudomino gimnazistų darbai iš plastilino. Grožėjomės ypač spalvingais ir nuotaikingais jų darbais. Grįžome su gera nuotaika, pasisėmę naujų idėjų.

                                                                                              Mokytojos Rita Vaikšnorienė ir Alfonsa Sribikienė

Parodose

NETRADICINIS 7 SPEC. KLASĖS MOKINIŲ TĖVŲ SUSIRINKIMAS

       2017-04-24 gražią, saulėtą dieną į mokyklą atvyko 7 klasės mokinių tėvai. Tėveliai turėjo galimybę susipažinti su mokykloje esančiomis edukacinėmis erdvėmis (sensomotorikos kabinetu, relaksaciniu kambariu, 3D klase, IKT klase, SMART lenta ir SMART stalu). Tėveliai noriai priėmė galimybę pabūti vaikais ir patys prisiliesti prie SMART lentos, atliekant užduotį „Ko reikia ir ko nereikia šiuolaikiniams vaikams?“. Nedrąsiai lietėsi prie SMART lentos, nors džiugu, jog puikiai žinojo, kad visiems vaikams reikia meilės, šilumos, dėmesio, o nereikia baimės, smurto, konfliktų... Relaksaciniame kambaryje gulėsi į specialias kėdes, 3D klasėje išbandė specialius akinius ir žiūrėjo paruoštą trumpą filmuką, kuriame visi kartu keliavo dangumi. Žaidė su SMART stalu, skaičiuodami autobuso bilieto kainą ir kt. Ir tėvai įsitikino, kad šiuolaikinės technologijos yra užburiančios, įtraukiančios, motyvuojančios ir padedančios. Tačiau pagalbos mokiniui specialistams bendraujant su tėvais prie arbatos puodelio įsitikinome, kad viskas reikalinga su saiku, išgirdome apie galimas grėsmes, ilgą laiką leidžiant prie IKT. Pažiūrėję filmuotą medžiagą apie šiuolaikinę Z kartą, tėvai suprato, kas būdinga šiuolaikinei technologijų amžiaus kartai – jų vaikams, ir ko jiems labai reikia, trūksta. Visi pritarė, kad sunkiausia su paaugliais tartis ir susitarti, laikytis duoto žodžio, pozityviai brėžti ribas. Tėveliai noriai įsitraukė į žaidimą – „Vertybės vaiko gyvenime“. Kiekvienas iš jų turėjo išsakyti savo mintis, savo nuostatas, kodėl jiems svarbios vienos ar kitos vertybės ir ko gyvenime nori išmokyti savo vaikus. Kiekvienas atvykęs tėvelis gavo po padrąsinančią mintį sau ir po sąrašą įvairių padrąsinančių teiginių savo vaikams, kuriuos turės naudoti visą mėnesį iki kito susitikimo su specialistėmis prie arbatos puodelio.  

          Ačiū, atvykusiems tėveliams!

                                                                                    Psichologė Simona, logopedė Sandra, soc. pedagogė Loreta

NETRADINICINIS 7 SPEC. KLASĖS MOKINIŲ TĖVŲ SUSIRINKIMAS

Kepkim, kepkim bandeles

       Balandžio 24 dieną į mokyklą pasikvietėme Airido mamytę Liną, kad ji pamokytų kepti bandeles. Mama pasidalino savo receptu, pagal kurį namuose dažnai kepa šeimynai bandeles. Visi kibome į darbus. O darbų būta daug: vieni plakė kiaušinius, kiti šildė pieną, maišė jį su cukrumi ir mielėmis, minkė tešlą, smulkino obuolius ir t.t. Tešlai iškilus visi kartu formavome bandeles ir pašovėme jas į orkaitę. Susėdę prie bendro stalo visi vaišinomės šiltomis bandelėmis, gėrėme gardžias obuolių sultis. Dėkojame Airido mamytei už smagiai praleistą popietę kartu.

                                                                                                                                          Mokytoja Rasa Gailiūnienė

Kepkim, kepkim bandeles
 

Parodos atidarymas

          Balandžio 20 dieną į mūsų mokyklą atvyko Pasvalio muzikos mokyklos direktorė B. Mainonienė, dailės studijos pedagogė N. Čiukšienė, muzikos pedagogai, mokiniai. Mūsų mokyklos mokiniai ir pedagogės V. Bručienė, V. Rutienė ir R. Gailiūnienė dalyvavo bendrame visuomenės sveikatos projekte „Menas gydo kūną ir sielą“. Šio projekto tikslas – skatinti vaikus per dailę išreikšti bei įvardinti savo mintis ir jausmus, plėtoti kūrybiškumą, ugdyti bendravimo įgūdžius. Praėjusiųjų metų rudenį mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo dailės terapijos ciklo „Magiškosios akimirkos“ užsiėmimuose, kuriuos vedė muzikos mokyklos dailės skyriaus specialistai. Mokytojas Aldas Pleiris supažindino su medžio raižinio technika, tapyba. Keramikos pamokose mokiniai, vadovaujami dailės skyriaus mokytojos Nerutės Čiukšienės lipdė nuostabius darbelius iš molio, o tapybos ant šilko paslapčių mokė mokytoja Erika Andriūnaitė. Projekto pabaigą vainikavo Pasvalio muzikos mokyklos mokinių koncertas ir bendra mokinių molio darbų paroda mūsų mokykloje. Esame labai dėkingi Pasvalio muzikos mokyklos bendruomenei, direktorei Bronislavai Mainonienei už kvietimą dalyvauti bendroje veikloje.

                                                                                                                                                        Mokytoja Rasa Gailiūnienė

Parodos atidarymas
 

Popietė „Gražiausia pavasario šventė – Velykos“

 

       Balandžio 19 dieną „Nežiniukų“ grupėje vyko popietė „Gražiausia pavasario šventė – Velykos“. Popietė prasidėjo pasakojimu apie Šv. Velykų tradicijas ir papročius. Buvo prisiminta edukacinė išvyką į Pasvalio muziejų, kur vaikai išmoko dažyti kiaušinius su vašku ir skutinėjimo būdu. Po to vaikai pasidalino margučius ir juos rideno. Margučių ridenimas visiems labai patiko, nes suteikė vaikams daug džiaugsmingų akimirkų. Dar visi žaidė žaidimus: „Pele, pele pas ką žiedas žydi“, „Siūlai, siūlai susivykit“, margino margučius (spalvino iš anksto paruoštus kiaušinių trafaretus). Baigiantis popietei visi gėrė arbatą ir vaišinosi margučiais.

                                                                                                                      Vyr. auklėtoja V. Šileikienė

Dar velykos
 

RIDU RIDU RIDUOLIUKS...

 

        Pelėdžiukų grupėje  balandžio 18 dieną vyko Velykinė popietė „Ridu ridu riduoliuks...“, kurios metu atskleidėme visą tiesą apie kiaušinį, pavirtusį margučiu. Dalinomės Velykiniais įspūdžiais, aptarėme kaip ir kokiais būdais marginome kiaušinius Velykoms namuose, o kadangi visi turėjome atsinešę savo margintų velykaičių, tai šauniai juos ridenome loveliais ir sužinojom, kieno greitesnis ir vikresnis margutis, kas nugalės ridenimo rungtyje ir kokia gi ta margučių ridenimo tradicija. Šauniai parungtyniavę spėjome mįsles iš Velykės krepšelio, turėjome atspėti, kokia gi uodega patarlei tinka, ieškojome paslėpto margučio poilsio kambaryje, užrištomis akimis stengėmės rasti tikrą margutį pintinėje, pasislėpusį tarp medinių, vaškinių ir kitokių apgauliukų, sužinojome, kad Velykų margutis stebuklingas - juo galima net burti. Popietės pabaigoje visi sėdomės prie stalo ir susirungėme rungtyje, kieno margutis stipriausias, o galiausiai, pramušę ledą ir radę sidabrą, o sidabrą pramušę ir radę auksą  vaišinomės Velykės vaišėmis.

                                                                                                                            Grupės auklėtoja Jūratė Bajariūnienė

Velykos
 

Moksleivių kūrybos konkursas „Kuriu ateities Europą“.

 

             Europos Parlamento narys Bronis Ropė pakvietė moksleivius dalyvauti nacionaliniame konkurse „Kuriu ateities Europą“, skirtame Europos dienai paminėti.  „Spalviukų“ būrelio nariai domėjosi Europos Sąjunga, jos vertybėmis, veikimu, mūsų šalies narystės ES atveriamomis galimybėmis. Mokyklai galėjo atstovauti trys mokiniai: 7 spec. klasės mokinys M. Vieržbickas, 10 spec. klasės mokinys M. Sakalauskas ir II m. m. socialinių įgūdžių klasės mokinys E. Šidlauskas. Mokiniai piešiniuose stengėsi kūrybiškai perteikti savo suvokimą apie tai, kokią naudą, pareigas ir atsakomybę kiekvienam reiškia buvimas Europos piliečiu. Piešiniai išsiųsti, lieka laukti jų įvertinimo.

                                                                                                                                Dailės mokytoja Alfonsa Sribikienė

Konkursas "Kuriu ateities Europą"

Pamokoje „Velykų džiaugsmas“

 

         2017 balandžio 6 dieną „Kodėlčiukų“ ir „Nežiniukų“ grupių vaikai vyko į Pasvalio krašto muziejų, kur dalyvavo edukacinėje Gavėnios laikotarpio pamokoje „Velykų džiaugsmas“. Gaspadorius ir gaspadinė pasakojo apie Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų papročius. Pradžioje visi apžiūrėjome muziejuje veikiančią margučių parodą „Su Šv. Velykomis, Pasvalys 2017“. Po to gaspadorius ir gaspadinė papasakojo apie Verbų sekmadienio šventimą senovėje, jo reikšmę žmonių gyvenime ir pasiūlė visiems kartu pažaisti lietuvių liaudies žaidimų. Pažaidus visus pakvietė į gryčią, kur vaikus mokė marginti kiaušinius su vašku ir skutinėjimo būdu. Ypatingai vaikams patiko „silkės išvarymas“. Kodėl silkę reikia mušti ir išvaryti vaikams papasakojo gaspadorius, po to vaikai patys mušė ir varė silkę. Dar viena linksma ir įdomi dalis – tai sūpuoklės, visiems labai patiko suptis, tai suteikė vaikams daug gerų emocijų. Pasisupus gaspadorius vėl pakvietė užeiti į gryčią, kur vaikų laukė Velykės paliktos dovanėlės. Atsisveikinę su gaspadoriumi ir gaspadine linksmi ir pilni teigiamų emocijų šurmuliuodami grįžome į mokyklą.

Pamokoje „Velykų džiaugsmas“

Kolega kolegai: Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro pedagogų gerosios praktikos sklaida Pasvalio specialiosios mokyklos pedagogams

 

                         2017 metų balandžio 10 dieną Panevėžio „Šviesos“ centre vyko metodinis susitikimas – seminaras „Specialiojo ugdymo įstaigose dirbančių pedagogų profesinių bei specialiųjų kompetencijų plėtotė“ III dalis, kuriame dalyvavo Pasvalio specialiosios mokyklos pedagogai ir administracijos atstovai. Susitikimo metu buvo pristatomos neformaliojo švietimo, technologijų, sportinės, logopedinės veiklos. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro pedagogų komanda dalyviams pristatė enkaustikos, pynimo iš laikraščių, pynimo iš vytelių, muilo gamybos veiklas, Bočios žaidimą, sensorikos priemonių panaudojimą, alternatyviąją komunikaciją. Administracijos atstovams buvo pristatytas Panevėžio „Šviesos“ centro veiklos kokybės įsivertinimo organizavimas, panaudojant IQES platformą. Kiekvienas mokyklos pedagogas centre dalyvavo dviejose veiklose, parsivežė pačių pagamintus dirbinius, naujas idėjas, kurias taikys darbe su mokiniais.

                                                                      Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Vaikšnorienė

Kolega kolegai

Respublikinė mokinių konferencija Šiauliuose

 

                    2017 m. balandžio 7 d. trys Pasvalio specialiosios mokyklos mokiniai ir juos paruošusios  mokytojos dalyvavo Šiaulių universiteto organizuotoje respublikinėje  mokinių konferencijoje „Sportas – sveikata, aš sportuoju visada“  ir mokinių darbų parodoje  „Sporto šalyje...“  Konferencijoje  dalyvavo Panevėžio, Troškūnų, Šiaulių, Pakruojo, Kuršėnų, Vaškų, Tauragės ir Pasvalio mokyklų skirtingų gebėjimų turintys mokiniai. Konferencijoje  buvo pristatyti 26 žodiniai pranešimai,  4 stendiniai pranešimai ir eksponuojama daug  įvairia technika atliktų  vaikų darbų. Konferencijos metu siekta: ugdyti mokinių gebėjimus raiškiai kalbėti; sklandžiai reikšti savo mintis; kūrybiškai mąstyti; jausmus perteikti kūrybinėmis priemonėmis; naudoti informacines technologijas; skatinti skirtingų gebėjimų mokinius dalintis informacija, įspūdžiais; suteikti mokiniams teigiamų emocijų; ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis; kelti savivertę; tobulinti mokinių asmeninę, pažinimo, komunikavimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Pranešimams buvo pasiūlytos keturios kryptys. Mūsų mokyklos 9 spec. kl. mokinys Žilvinas Januškevičius išsirinko mėgstamiausios sporto šakos kryptį ir paruošė (su mokytojos Dianos Vegienės pagalba) stendinį pranešimą „Jėgos trikovė – mano mėgstamiausia sporto šaka“. Žilvinas labai jaudinosi pirmą kartą pristatydamas savo darbą didelei ir nepažįstamai auditorijai, tačiau viskas pavyko gerai. Mokinių kūrybinių darbų parodoje buvo eksponuojami mūsų mokyklos mokinių, simegrafijos technika atlikti darbai. Darbelį „Gimnastė“ atliko 10 lav. kl. mokinė Leveta Čirikaitė, o darbelį „Stipruolis“ – 10 spec. kl. mokinys Lukas Židonis. Meninius darbelius mokiniams padėjo atlikti mokytoja Virginija Bručienė. Žilvinas ir meninių darbelių autoriai buvo apdovanoti padėkomis ir užrašų knygelėmis bei taisyklingos laikysenos plakatais. Kadangi konferencija vyko sportine tematika, visiems teko pajudėti. Sportavome kartu su Šiaulių „Rasos“ progimnazijos 4 B klasės mokiniais, kurie atliko mankštos pratimų su kamuoliais kompleksą. Po konferencijos apžiūrėjome didžiausią Lietuvos knygą ir apsilankėme centų kambaryje. Tai paminklas lietuviškai valiutai. Čia viskas - ir sienos, ir lubos išklijuotos monetomis. Iš viso jų 157130. Grįždami dalijomės įspūdžiais, aptarėme kitų darbus ir pasidžiaugėme savais.

                                                                                            Mokytojos Diana Vegienė,  Virginija Bručienė

 
Respublikinė mokinių konferencija Šiauliuose 

Popietė „H. K. Andersenas ir jo pasakos“

 

         Pirmąją balandžio savaitę mokiniai ir mokytojai skyrė H. K. Anderseno pasakų skaitymui, filmukų pagal rašytojo kūrinius „Coliukė“, „Alavinis kareivėlis“, „Bjaurusis ančiukas“, „Karalaitė ant žirnio“ žiūrėjimui, klausėsi lietuvių kalbos mokytojų pasakojimų apie garsiausią Danijos rašytoją H. K. Anderseną, lankė mokyklos bibliotekoje veikiančią parodą, skirtą pasakų „Undinėlė“ ir „Nauji karaliaus drabužiai“ 180-mečiui. 2017-04-05 mokiniai rinkosi į popietę, skirtą H. K. Anderseno gimtadieniui ir Tarptautinei vaikiškos knygos dienai, kuri jau 50 metų minima rašytojo gimimo dieną – balandžio antrąją. Mokiniai susipažino su vieno žymiausių rašytojų biografija ir kūryba, pomėgiais ir baimėmis, apdovanojimais ir jo atminimo įamžinimu. Popietės dalyviai neakivaizdžiai lankėsi muziejuje Odensėje, domėjosi paminklais rašytojui ir jo kūrinių herojams. Renginio metu mokiniai surado žemėlapyje H. K. Anderseno gimtąjį miestą Odensę, Danijos sostinę Kopenhagą, kurioje rašytojas mokėsi ir kūrė, bei parodė jo apkeliautas šalis. Popietės dalyviai klausėsi mokytojos R. Vaikšnorienės ir bibliotekininkės B. Lapinskaitės pasakojimų apie H. K. Anderseną, pasiskirstę į komandas rungtyniavo, kas daugiau prisimins apie rašytoją ir greičiau išspręs kryžiažodį. Popietę vainikavo filmuko „Undinėlė“ peržiūra ir aptarimas.

                                                                                                                               

                                                                                                                                R. Vaikšnorienė ir B. Lapinskaitė

Popietė „H. K. Andersenas ir jo pasakos“

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017 m. Būkime draugiški

             Pasvalio specialiosios mokyklos bendruomenė kovo 20-24 dienomis, kaip ir dauguma Lietuvos ugdymo institucijų, dalyvavo „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017 m.“, kurią pavadinome Būkime draugiški. Ši savaitė skirta draugiškų tarpusavio santykių akcentavimui, pagarbiam bendravimui, kurio iš tiesų stokojame daugelis- tiek vaikai, tiek ir suaugusieji. Mūsų tikslas - parodyti mokiniams, kad galima nuveikti daug gerų, gražių darbų, sugalvoti ir įgyvendinti daug įvairių idėjų, užsiėmimų, įvairiapusiškos veiklos, tuo parodant, kad mes netoleruojame ir nepritariame patyčioms. Visa mokyklos bendruomenė buvo pakviesta sukurti draugystės knygas. Šių knygų paroda veikė visos veiksmo savaitės laikotarpiu. Knygos įspūdingos, unikalios ir itin originalios. Už knygų kūrimą DĖKOJAME: 1-4 spec. klasės mokiniams ir klasės vadovei Brigitai ir padėjėjai Violetai, I-III m.m. mokiniams ir klasės vadovei Vilmai, 1-10 lav. klasės mokiniams, klasės vadovėms Rasai ir Virgutei bei padėjėjoms Ornelai ir Nerijai, 5/6/8 spec. klasės mokiniams ir klasės vadovei Virgutei B., 7 spec. klasės mokiniams ir klasės vadovui Klaudijui, 9/10 spec.  klasės mokiniams ir klasės vadovei Dianai, 1-10 lav. ir I-III m.m. klasių mokiniams, klasės vadovams Ligitai ir Tadui, Nežiniukų grupei ir auklėtojoms Vilmai Š. ir Linai, Kodėlčiukų grupei ir auklėtojoms Audrai ir Linai, Dailės būrelio mokiniams ir būrelio vadovei Alfonsai, logopedines pratybas lankantiems  mokiniams ir logopedei Sandrai. Artėjant šiai veiksmo savaitei, mokyklos bendruomenės nariai buvo skatinami pasidalinti savo mintimis apie draugystę ir jų dėka gavosi pozityviai nuteikiantis “Gerų minčių stendas“. Už pateiktas mintis DĖKOJAME Alfonsai, Virginijai T., Dianai, Rasai, Ligitai S., Vidai, Tadui, Ritai, Loretai P., Sandrai, Simonai S., Vilmai Š., Klaudijui. Pirmoji visuotinės akcijos diena vadinosi ŠVELNUMO DIENA. Visai mokyklos bendruomenei buvo įteiktos pakabinamos emblemos su knygos simbolika. Jas išdalinti visai mokyklos bendruomenei padėjo draugiškiausi mūsų mokyklos mokiniai - Goda Katkevičiūtė ir Marius Mikšys. Visi buvo skatinami negailėti vieni kitiems šypsenų, apkabinimų, tiesiog gero, šilto žodžio ar komplimento.  Dėkojame mokiniams - Godai ir Mariui už pagalbą. Antroji diena – KINO TERPIJOS DIENA. Pagalbos mokiniui specialistės: psichologė Simona, logopedė Sandra ir socialinė pedagogė Loreta kartu su mokiniais žiūrėjo filmą apie elektronines patyčias ir internete tykančius pavojus. Po filmo vyko diskusija - aptarimas. Specialistės mokiniams suvaidino situaciją, kuri puikiai atskleidė, jog bendraujant internetu ar žinutėmis, nematome draugo emocijų ir kaip mūsų rašomos mintys, komentarai,  „juokai“ paveikia jį. Su mokiniais taip pat atlikome praktinę užduotį - žaidimą, skatinantį apmąstyti savo elgesį, ypač išsakomus žodžius artimam žmogui bei puikiai pamatėme visam laikui padaromą skaudžių žodžių žalą. Trečioji diena – POKALBIŲ IR SVEČIŲ DIENA. Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su logopede Sandra ir socialine pedagoge Loreta lankėsi Pasvalio P. Vileišio gimnazijoje, kur psichologė Jolita Stipinienė vedė Draugystės – susipažinimo renginį. Po pietų vyko Draugystės koncertas. Mokytoja Rasa koncertą pradėjo nuoširdžiais žodžiais apie draugiškumą, pagalbą, supratimą, atlaidumą vienas kitam. Šoko mūsų draugai - Pasvalio kultūros centro pramoginio - šiuolaikinio šokio grupės „Kosmo“ šokėjai, vadovaujami Dalios Norvydienės. Dainas dainavo mūsų mokyklos vyresniųjų klasių vokalinis ansamblis, vadovaujamas mokytojos Gintarės Bagdonavičiūtės. Ketvirta diena – TĖVŲ DIENA. Visus tėvelius kvietėme į paskaitą – diskusiją „Draugystės ratas“, kurią vedė mokyklos psichologė Simona Stapulionienė. Tėvai ir specialistai buvo pakviesti tarsi šeimoje susėsti prie didelio bendro stalo arbatos puodeliui. Psichologė S. Stapulionienė pateikė padrąsinančių tėvelius praktinių užduočių, taip pat visi kartu žiūrėjo video siužetą apie šiuolaikinę vaikų kartą ir paminėjo esminius kasdieninio bendravimo ypatumus su ypatingais vaikais. Specialistė akcentavo nuolatinio vaikų drąsinimo svarbą namuose, tikėjimą juo, priėmimą vaiko tokio, koks jis yra. Po paskaitos vyko sveikatingumo renginys „Būkime draugiški“, kuriame dalyvavo mokiniai, tėvai ir pedagogai. Dalyvius palaikė stipri palaikymo komanda – žiūrovai. Visą savaitę vakarais psichologė Dalė Steponavičienė su mokiniais prie arbatos puodelio kalbėjosi apie draugystę, emocijas, pagarbą vienas kitam, pakantumą, meilę artimui. Visa veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017 m. „Būkime draugiški“ darbo grupė  dėkoja visiems tėvams, globėjams, mokiniams, mokytojams, visai mokyklos bendruomenei, prisidėjusiems, prisijungusiems į numatytas veiklas.

                                                                                                                                                                   Darbo grupė.

Savatė "Be patyčių"

Koncertas Pasvalio muzikos mokykloje

           Kovo 23 d. 15 val. mokiniai kartu su grupių auklėtojomis buvo pakviesti pasiklausyti akordeonistų koncerto Pasvalio muzikos mokykloje. Grojo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistų orkestras. Jų mokytoja - Marytė Markevičienė, kuri išugdė ne vieną žymų akardeonistą. Vienas iš jų - Martynas Levickis.

Koncertas

Šaškių čempionatas

       2017 m. kovo mėnesį vyko kasmetinis šaškių čempionatas. Žaidė trisdešimt mokinių. Dalyviai suskirstyti pagal amžiaus grupes. Trys grupės berniukų ir viena grupė mergaičių. Nugalėtojai turėjo galimybę pažaisti su mokytoju Klaudijumi. Deja šį kartą mokytojo įveikti nepavyko nei vienam žaidėjui.  Dalyvių iškovotos vietos:

                 I vieta – Marija Karitonaitė, Linas Kucinas, Gražvydas Kiburys, Lukas Židonis

                 II vieta – Leveta Čirikaitė, Deivydas Ovaltas, Robertas Gudonis, Mantas Likša

                 III vieta – Goda Katkevičiūtė, Rokas Kiznis, Tomas Rimeikis, Žilvinas Januškevičius

Šaškių čempionatas

„Nuo kaukės gaminimo iki vaidmens“

                          Kovo 23 d. nutarėme paminėti Tarptautinę Teatro dieną. Kadangi jau ne vienerius metus dalyvaujame „Tarptautiniame neįgaliųjų teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka“, kurį organizuoja Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras, tai šio centro teatralus, mokinius nutarėme pasikviesti į svečius ir kartu paminėti Teatro dieną. Iš Panevėžio atvyko 16 mokinių ir mokytojos Olga Venislovienė, Jovita Matkevičienė, Sigita Indriekienė. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos teatralai bei lavinamųjų klasių mokiniai. Renginį pradėjome „Mažųjų dainorėlių“ dainelėmis „Lapė“, „Ežys“, „Arklys“. Po to visi gaminome įvairias kaukes iš vienkartinių lėkštelių. Vaikai lipdė akis, kirpo, klijavo, spalvino ir kiekvienas pasigaminęs kaukę paskui galėjo vaidinti. Mokytoja Olga kūrė pasakas „iš bambos“, o vaikai vaidino. Norinčių vaidinti buvo tiek daug, kad sukūrėme net tris pasakas „Kaip žvėreliai namų ieškojo“, „Žvėrelių mokykla“, „Princesė ir Kaukė“. Renginio pabaigoje visi apsikeitėme dovanomis, padėkos raštais, pasidžiaugėme, kad šis susitikimas buvo labai šiltas ir malonus. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokytojos mus pakvietė kitais metais apsilankyti pas juos. Nuoširdžiai dėkoju mūsų mokyklos pavaduotojai ugdymui Loretai Kavaliauskienei, mokytojoms Dianai Vegienei, Virginijai Bručienei, Gintarei Bagdonavičiūtei už pagalbą organizuojant šį renginį.

                                                                                                       Mokytoja Rasa Gailiūnienė

Teatro diena

Kolega kolegai: Pasvalio specialiosios mokyklos pedagogų gerosios praktikos sklaida

 

              2017 metų kovo 13 dieną į Pasvalio specialiąją mokyklą atvyko draugai iš Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro. Mokykloje vyko seminaro „Specialiojo ugdymo įstaigose dirbančių pedagogų profesinių bei specialiųjų kompetencijų plėtotė“ pirmosios dalies praktinės veiklos. Atvykusius kolegas grupės auklėtoja A. Krištapavičiūtė ir mokiniai mokė pasigaminti velykinį kiaušinį origami technika. Mokytoja Rasa Gailiūnienė kartu su savo mokiniais demonstravo SMART stalo ir lentos galimybes lavinamųjų klasių pamokose. Dailės mokytoja Alfonsa Sribikienė supažindino su marmuravimo technika. Visi norintieji galėjo susikurti savo ypatingą piešinį. Technologijų mokytoja Virginija Bručienė organizavo velykinės dekoracijos „Vištytė“ gamybą iš molio. Mokytoja labai džiaugėsi pedagogais iš „Šviesos“ SUC, kurie labai kruopščiai ir kūrybingai atliko užduotį. Logopedė Sandra Maračinskienė vedė praktines logopedines pratybas savo pačios sukurta priemone, naudojant SMART lentą, demonstravo logopedines pratybas, nufilmuotas įvairiose mokyklos edukacinėse erdvėse. Psichologė Simona Stapulionienė kolegei iš Panevėžio pristatė netradicinius metodus, kurie stiprina vaikų savigarbą. Socialinė pedagogė Loreta Petrauskienė dalijosi gerąja patirtimi su socialine pedagoge iš „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro. Abiejų įstaigų vadovai ir pavaduotojos ugdymui diskutavo veiklos kokybės išorinio vertinimo klausimais, dalijosi vadybos patirtimi įvairiomis temomis. Laikas neprailgo, įspūdžių labai daug, teigiamų emocijų taip pat. Lauksime seminaro antrosios dalies – tuomet Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre kolegos mokys mus naujų technikų ir ugdymo gudrybių.
                                                                                                Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Vaikšnorienė
gerosios praktikos sklaida
gerosios praktikos sklaida
gerosios praktikos sklaida
gerosios praktikos sklaida
gerosios praktikos sklaida
gerosios praktikos sklaida

Kovo 11-osios paminėjimas

        Kovo 10 d. paminėjome artėjančią Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Trumpai prisiminėme Lietuvos istoriją, simbolius. Dalyvavome viktorinoje – žaidime „ Ką žinai apie Lietuvą“. Mūsų mokinių žinios puikios. Išėję į mokyklos vidinį kiemą iš trijų Lietuvos vėliavos spalvų popierinių laivelių sudėliojome žodį „ LIETUVA“ ir didelę širdį. Nors oras mūsų nelepino, nuotaika buvo puiki. Visus dalyvavusius pakvietėme bendrai nuotraukai.

                                                                                                         Mokytojai: Klaudijus Ulskis ir Virginija Tervydienė

Kovo 11-osios paminėjimas

AMATŲ DIENA

 

         Pavasario sezono atidarymas mokykloje vyko kovo 3 dieną. Nuo pat ryto Pasvalio specialiąją mokyklą užliejo šurmuliuojanti, tradicine jau tapusi Kaziuko mugė, kuri šiemet vadinosi „Amatų diena“. Mokykla virto spalvinga ir triukšminga prekyviete. Svečius ir mokyklos bendruomenę sveikinimais pasitiko renginio vedėja Jūratė Bajariūnienė, linkėdama gero pasibuvimo, šaunios prekybos, ragindama pasidalinti patirtimi, pamokyti draugus gudrybių, palinguoti skambant dainoms į taktą ir šypsenom apdalinti visus. Gražaus renginio ir geros prekybos visiems amatininkams linkėjo Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas. Mugėje apsilankė ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas, vyriausioji specialistė Vida Stokienė. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas savo kalboje paminėjo  Kaziuko mugės gyvavimo metus, istorines detales, nuoširdžiai dėkojo už tradicijų puoselėjimą ir puikius pagamintus dirbinius, linkėjo visiems gero laiko ir sėkmingos prekybos. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Gintė Januškevičienė. Ji įteikė padėkas visiems atvykusiems ir savo amatą atvežusiems svečiams: Grūžių vaikų globos namų auklėtiniams ir jų vadovei  soc. paslaugų užimtumo specialistei Alinai Šulčienei; Paslaugų ir užimtumo centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems dienos centro rankdarbių būreliui „Bitutės“ ir muzikantams „Draugai“ - vadovė soc. paslaugų užimtumo specialistė Danguolė Grigaitienė; Pasvalio rajono Pajiešmenių neformaliojo vaikų švietimo grupei, kuriai vadovauja Jolanta Virbickaitė – tai mūsų naujieji draugai. Nebuvo pamiršti ir vietiniai mokyklos amatininkai - jie taip pat pagerbti padėkomis ir paminėti geru žodžiu.  Po apdovanojimų buvo paskelbta mugės pradžia, nes spalvingi prekystaliai tiesiog kvieste kvietė grožėtis, derėtis ir pirkti. Juk mokyklos valgykloje įsikūrė net 14 prekyviečių. Kiekvienos prekyvietės atstovai kruopščiai išsidėlioję savo pagamintus dirbinius stengėsi atrodyti kuo originaliau, prisikviesti kuo daugiau pirkėjų bei išgirti ir parduoti savo prekes. Darbeliai džiugino mugės lankytojų akis. Svečiai ir pirkėjai galėjo įsigyti įvairių rankų darbo ir tautodailės kūrinių bei suvenyrų. Buvo prekiaujama papuošalais iš karoliukų ir vilnos, mezginiais, siuviniais ir nėriniais, vaško gaminiais, popieriaus lankstiniais, medžio ir molio darbeliais ir kitokiais, gudriai ir išmoningai pagamintais daiktais ir rakandais. O smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: saldainių, sausainių, vaflių, pyragų ir kitokių skanumynų. Amatų dienos mugės  prekiautojams tikrai pavyko užsidirbti ne vieną eurą, o kai ką pavyko ir išmainyti. Viso renginio metu susirinkusius linksmino, gerą nuotaiką skleidė Paslaugų ir užimtumo centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems dienos centro muzikos būrelis „Draugai“ ir jų šauni vadovė Danguolė Grigaitienė. Skambant šių nuoširdžių ir draugiškų muzikantų melodijoms,   kojos pačios ėmė kilnotis ir prekyvietės viduryje susirinko nemažas būrys šokančiųjų. Šventė paliko  daug gerų emocijų, puikių įspūdžių. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis, lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir gerą pavasarišką nuotaiką. Linksmai ir nuotaikingai išviję žiemą, draugiškai ir jaukiai pasitikę pavasarį įsitikinome, kad puoselėjant tradicijas,  galima suburti didelį draugų būrį ir ugdyti bendrumo jausmą, kuris suartina, suvienija, padeda nugalėti sunkumus, leidžia tobulėti ir dalintis gerąja patirtimi.  

                                                                                                 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Kavaliauskienė

Amatų diena
Amatų diena
 
Projektai
Auditas  
Pasiekimai  
Kita  
Laiškams  
Naujienos