Adresas P. Vileišio g. 8, LT-39145 Pasvalys. Tel. (8 451) 34 505, faks. (8 451) 34 504. El. paštas pasvaliospec@pasvaliospec.lt

susirink

Lapkričio 6  dieną mokyklos bendrabutyje pasklido kepamų, gaminamų pyragų kvapai. Visos mokyklos bendrabučio grupės minėjo „Pyragų dieną“. Kiekviena grupė, pagaminusi pyragą, suteikė jam pavadinimą. Vyturių grupės pyragas vadinosi „Rudnosiuko žiemos džiaugsmas“; Pelėdžiukų – „Pikantiškos užtepėlės pyragėliai“; Kodėlčiukų – „Meškiukas rududu“; Nežiniukų – „Vaivorykštė“; Bildukų – „Obuoliukai“.

  1235 1235

Lapkričio 12 dieną 7/9/10 lav. klasių mokiniai lankėsi Pasvalio krašto muziejuje, kur vyko edukacinė pamoka „Tas sijonų margumas“. Žiūrėdami filmuką mokiniai susipažino su tautiniais drabužiais. Iš didelių kubų dėliojo paveikslėlius, kuriuose buvo pavaizduoti tautiniais drabužiais apsirengę žmonės. Atliko įvairias užduotis. Pamokos pabaigoje visi valgė blynus su aviečių uogiene ir gėrė skanią žolelių arbatą. Ši pamokėlė labai patiko mokiniams.

muziejus

Spalio 23 d. „Pelėdžiukų“ grupėje vyko „Šaškių simultanas“. Mokiniai buvo supažindinti su šio žaidybinio metodo taisyklėmis, organizavimo sąlygomis ir poreikiais, išsiaiškinta, kad tai ne varžybinis, o švenčių ar laisvalaikio praleidimo būdas. Tada visi mokiniai vienu metu žaidė šaškėmis su grupės auklėtoju.

20191106 162325 20191106 162325 20191106 162325 20191106 162325

Lapkričio 11 dieną  I mokymo metų socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai lankėsi kirpykloje. Susipažino su aplinka, darbo įrankiais, teikiamomis paslaugomis, kirpėjos profesija, šukuosenomis ir kirpimais. Vaikinai panoro stilingos
šukuosenos!

BeFunky collage

Lapkričio mėn. su 4 spec. kl. mokine Auguste Pranciliauskaite dalyvavome Tauragės Pagalbos mokytojui ir mokiniui centro organizuojamame respublikos mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių projekte ,,Mano superherojus“. Augustės pasirinktas herojus – ,,Kempiniukas,,, kadangi jis ,,linksmas, geras ir draugiškas“... Tecnika – štampavimas kempine.

piesinys

Lapkričio 5 d „Pelėdžiukų“ grupės berniukai su auklėtoja Jūrate vyko į Pasvalio senąsias kapines ir uždegė atminimo žvakutę ant Direktoriaus kapo. Grįždami užsuko į poilsio skverą, prie buvusios geležinkelio stoties, kur uždegė žvakutę prie tremtiniams skirto paminklo, tuo pačiu aplankė ir patį stoties pastatą bei išgirdo jo istoriją, kurią paporino auklėtoja. Pakeliui pasisveikino su išėjusiais pasivaikščioti ant Lėvens kranto septyniais Angelais ir pakalbino keistuolį senojo tilto muzikantą Antanėlį. Turiningai praleistas laikas keliautojų neišvargino.

20191105 160337 20191105 160337 20191105 160337

Spalio 30 d. mokyklos bendruomenė klausėsi paskaitos ,,Kaip kalbėti(s) apie lytiškumą su vaikais ir paaugliais?“. Paskaitą skaitė, su darbuotojais kalbėjosi, diskutavo, aiškinosi praktines situacijas VšĮ ,,Įvairovės ir edukacijos namai“ lektorė, psichologė –švietėja, mokymų treinerė Lina Januškevičiūtė.

Paskaitos dalyviai sužinojo, prisiminė, ko ir kaip reikia mokyti skirtingo amžiaus vaikus: akcentuoti, kas yra ,,normalu“ ir ,,nenormalu“, kaip kalbėti(s) su vaikais ir paaugliais lytiškumo temomis bei atsakinėti į kiek ,,nepatogius“ jų klausimus. Buvo labai įdomu klausytis energingos, iškalbingos, charizmatiškos lektorės. Dėkojame Pasvalio visuomenės sveikatos biurui už suorganizuotą paskaitą.

Spalio 24 dieną mokyklos mokiniai kartu su klasės vadovais, mokytojų padėjėjomis, grupių auklėtojomis, užimtumo specialiste, socialine darbuotoja vykdė kultūrinę, pažintinę, meninę, kūrybinę dailės dieną „Keliauk vaivorykštės juosta, pasivaikščiok svajonių takais ir visa, kas tave supa, taps grožiu“. Veiklų metu pedagogai ir mokiniai mynė mįsles, skaitė, žiūrėjo, analizavo, iliustravo, margino, žaidė, piešė, klijavo, lankė parodą, sportavo, gamino įvairius dirbinius.

Renginyje „Ir spalvos gali daug ką pasakyti“ dalyvavo 2-4 spec. ir 1-10 lav. klasių mokiniai. Kurio metu jie kūrė margaspalves šukuosenas. Vyresnieji mokyklos mokiniai vykdė veiklą „Žaismas spalvomis ir formomis muilo gamyboje“, kurios metu susipažino su muilo gamyba senovėje ir dabar, gamino spalvingas ir žaismingas muilo pakuotes. Grupių auklėtojai surengė piešinių parodą „Rudens spalvų šėlsmas“.

  BeFunky collage 3 BeFunky collage 3

BeFunky collage 3 BeFunky collage 3

Dalyvaudami „Sveikatiados“ projekte laimėjome edukacinę pamokėlę „Profesija – lėlininkas“ Kauno valstybiniame lėlių teatre. Lėlių teatro aktorė leido mokiniams pasijusti jaunaisiais artistais. Vaikai dainavo, šoko, grojo neįprastais muzikos instrumentais, vaidino su įvairiomis lėlėmis. Vėliau važiavome į didžiausią Baltijos šalyse edukacinį pramogų centrą „CurioCity“. Čia mokiniai mokėsi ir žaidė įvairiose erdvėse: garsų ir spalvų pažinimo; gamtos jėgų; žemės ir kosmoso pažinimo; kūno ir emocijų pažinimo; galvosūkių; miesto herojų; statybų ir dizaino; ūkio; maisto pažinimo. Edukacinių erdvių lankymą baigėme amfiteatre.

kaunas

Spalio 21 d. pažintinės veiklos metu, 7/9/10 lav. klasės mokiniai ir mokytoja Rasa Gailiūnienė lankėsi Pasvalio l/d „Žilvitis“ kieme, kur susipažino su „Vabaliukų nameliu“. Darželio pavaduotoja Judita supažindino mokinius su nameliu, parodė, kaip galima tyrinėti vabaliukų gyvenimą, apžiūrėjome ir „akmeninę kirmėlę“, kur gyvena sliekai. 

20191021 110825  20191021 110825  20191021 110825

Naudingos svetainės